پاک کردن لکه چسب قطره ای از روی لباس و دست

پاک کردن لکه چسب قطره ای

حتما شما هم تجربه مشابهی از ریختن چسب قطره ای روی لباس و وسایل خود را دارید. چسب قطره ای یا ۱۲۳ زمانی که روی وسایل یا حتی پوست دست می‌ریزد، به سرعت خشک می‌شود و به سختی پاک می‌شود.

اما اگر با روش‌های پاک کردن لکه چسب قطره ای و حلال‌های آن آشنا شوید، به راحتی می‌توانید از شر آثار آن بر روی پوست، لباس و هر چیز دیگری راحت شوید. چسب قطره ای را چگونه پاک کنیم؟ در ادامه با روش‌های ساده و کاربردی برای پاک کردن لکه چسب قطره ای آشنا شوید.

 

روش پاک کردن چسب قطره ای از لباس

روش پاک کردن چسب قطره ای باید متناسب با نوع پارچه انجام شود. اگر پارچه شما ظریف است و شامل تور و ابریشم است؛ اجازه دهید چسب روی خودش خشک شود. اگر زمانی که هنوز چسب مرطوب است برای پاک کردن آن اقدامی کنید، تنها اوضاع را بدتر خواهید کرد. پس سعی نکنید فرآیند را با یک خشک کن تسریع کنید.

 

۱٫ راه حل فوری پاک کردن چسب قطره ای، یخ است

اگر می‌خواهید چسب قطره ای را به سرعت از لباس و پارچه جدا کنید، تکه‌ای یخ بردارید و ۲۰ دقیقه روی لکه چسب نگه دارید. همچنین می‌توانید در ظرف آب، چندین تکه یخ بیندازید. سپس پارچه را درون آن برای چند ثانیه نگهدارید. این کار موجب می‌شود که لکه چسب قطره ای سفت شود و از بافت پارچه به راحتی جدا شود.

 

۲٫ خراشیدن چسب قطره ای

یکی از روش‌های پاک کردن لکه چسب قطره ای، خراشیدن چسب است. شما می‌توانید با ناخن یا لبه قاشق، سطح پارچه ای لکه چسب قطره ای را پاک کنید. اگر هنور آثار و لکه چسب قطره ای روی پارچه و لباس شما مانده است، می‌توانید روش‌های زیر را امتحان کنید.

 

۳٫ پاک کردن چسب قطره ای با استون

برای پاک کردن چسب قطره ای می‌توانید استون را امتحان کنید. به این صورت که یک تکه پنبه را با استون ۱۰۰% خیس کنید. پنبه را روی پارچه قرار دهید سپس چند ثانیه صبر کنید و بعد پنبه را بردارید. اگر تغییر رنگ یا خرابی روی پارچه رخ نداد، می‌توانید این روش را چند بار انجام دهید. اگر پارچه تغییر رنگ داد یا مشکلی برای بافت آن به وجود آمد، دست نگهدارید. سپس پارچه را با آب تمیز کنید.

توجه داشته باشید که استون را فقط روی همان لکه چسب قرار دهید تا حداقل آسیب به پارچه برسد.

اگر پنبه در دسترس نیست، می‌توانید از پارچه نخی سفید به جای پنبه برای پاک کردن چسب قطره ای استفاده کنید.

تا جایی ادامه دهید که لکه چسب کاملا نرم شود و از پارچه جدا شود.

 

۴٫ پاک کردن لکه چسب قطره ای با وازلین

 

 

پاک کردن چسب قطره ای با شستشو

از یک پاک کننده لکه لباس، قبل از شروع، استفاده کنید وقتی بیشتر لکه از بین رفته است، پاک کننده لکه لباس را به لباس خود اعمال کنید.لباس را ماساژ دهید، سپس لکه را با آب سرد بشویید. برچسب نوع شستشو و دمای شستشوی لباس خود را چک کنید. این کار باقیمانده نهایی را حذف خواهد کرد بیشتر پوشاک را می توان در آب سرد یا خنک شستشو داد ولی اگر لباس شما برچسب مراقبتی ندارد، از آب سرد و یک چرخه آرام استفاده کنید.

اگر زمان کافی برای شستن لباس ها ندارید، منطقه آسیب دیده را با آب سرد و صابون بشویید سپس آن منطقه را آبکشی کنید و با یک حوله خشک کنید اگر لکه باقی مانده، لباس را دوباره بشویید. اگر لکه خیلی کم است، یک مرتبه شستن دیگر می تواند تمام چیزی باشد که نیاز دارید.

اگر لکه هنوز قابل مشاهده است، ممکن است نیاز باشد که استونی را تکرار کنید و لباس را در زمانی که لکه به طور کامل از بین رفت خشک کنید.

ایمن ترین راه این است که اجازه دهید تا لباس با هوا خشک شود، اما اگر کاملا مطمئن هستید که لکه از بین رفته است، می توانید از یک خشک کن استفاده کنید ؛ اگر متوجه باقیمانده ای پس از شستن لباس شدید، آن را در خشک کن نگذارید، چون با این کار فقط لکه را ثابت می کنید اگر هرگونه باقی مانده ای وجود داشته باشد، آن را دوباره بشویید شما، هم چنین می توانید کار استونی را تکرار کنید و یا پاک کننده خشک را بزنید.

 

پاک کردن چسب قطره ای از دست با نمک و آب گرم

مرحله ۱: پوست آسیب دیده را در آب گرم خیس کنید و آب گرم را داخل یک کاسه بریزید حالا پوست چسبی شده را در آب گرم به مدت ۱۰ دقیقه قرار دهید.اگر چسب بر روی یک قسمت از بدن است که شما نمی توانید آن را در یک کاسه خیس کنید، فقط یک پارچه یدکی را در آب گرم بشورید و آن را روی پوست مانند یک کمپرس گرم فشار دهید.

مرحله ۲: نمک را روی چسب بمالید ، دوباره آن را در آب گرم بشویید و آن را بکنید.

چسب را با نمک تمیز کنید، ممکن است برای اثر بخشی نمک احتیاج باشد کمی فشار بیاورید.اسکراب کردن را حداقل یک دقیقه ادامه دهید. زمانی که چسب شروع به لایه لایه شدن می کند ، ناحیه را دوباره ۱ تا ۲ دقیقه در آب گرم خیس کنید حالا چسب باید سریع پاک می شود. آن قسمت را به طور کامل بشورید و از مرطوب کننده استفاده کنید اگر برخی از قسمت های چسب روی پوست شما باقی ماند، تمام فرایند را تکرار کنید.

 

این بار آب گرم را با آب لیمو جایگزین کنید اسید موجود در آب لیمو به کنده شدن چسب باقی مانده کمک می کند.

 

پاک کردن لکه چسب قطره ای از روی اجسام مختلف

بعد از پوست دست و پارچه نوبت به معرفی روش پاک کردن لکه چسب قطره ای از روی اجسام مختلف رسید که بهترین حلال چسب قطره ای استون است که به کمک آن می توان انواع مختلف لکه های باقیمانده از چسب را از بین برد.

همانطور که گفتیم سرکه یکی دیگر از حلال های موثر و کاربردی در جهت پاک کردن لکه های چسب به شمار می آید که با استفاده از پارچه آغشته به سرکه به سادگی می توان چسب های خشک شده را نرم و جدا نمود.

دیدگاهتان را بنویسید