خوابیدن با موی خیس دارای چه عوارضی است؟

خوابیدن با موهای خیس دارای عوارض است. در این مقاله همراه با تیم ترجمه توترنگ باشید.

خوابیدن با موی خیس دارای چه عوارضی است؟

خوابیدن با موی خیس دارای عوارض بدی برای سلامتی شما می‌باشد. در این مقاله در عوارض خوابیدن با موهای خیس با شما صحبت می‌کنیم، با تیم ترجمه توترنگ همراه باشید.

یکی از افکار قدیمی که از مادران و مادربزرگ‌های ما به گوش ما رسیده است خوابیدن با موهای خیس باعث سرما خوردگی میشود اما در اینجا می‌خواهیم به شما بگوییم که این یک باور غلط می‌باشد در واقع خوابیدن با موی خیس دارای عوارض دیگری است.

عفونت قارچی در صورت خوابیدن با موی خیس

خوابیدن با موی خیس باعث ایجاد عفونت قارچی می‌شود. عفونت‌های قارچی باعث ایجاد بیماری‌های پوستی میشود. شوره سر یکی از همین عفونت های قارچی می‌باشد که به دلیل خوابیدن با موی خیس ایجاد می‌شود. به همین دلیل بهتر است که قبل از خواب حتما موهای خود را خشک کنید. به طور کلی سر انسان دارای قارچ می‌باشد و همچنین بالشی که بر روی آن می‌خوابید نیز دارای مقدار زیادی قارچ می‌باشد اما زمانی که موهای شما خیس می‌باشد باعث ایجاد شرایط منساب برای رشد قارچ می‌باشد. لازم به ذکر است که بدانید عفونت های شدید قارچی باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن می‌شود و ممکن است باعث ایجاد آسم در بدن شود.

شکستگی موها در صورت خوابیدن با موهای خیس

باید بدانید که موهای خیس بسیار ضعیف و شکننده هستند. شما در طول خواب با حرکت های ناگهانی باعث شکستن موهای خود میشوید.

اگر مجبور به خوابیدن با موهای خیس شدید:

اگر تنها راه شما خوابیدن با موهای خیس می‌باشد و هیچ راه دیگری نداشتید ما به شما چندینروش را پیشنهاد می‌کنیم که کمترین آسیب را به موهای خود وارد کنید.

ار زوغن نارگیل استفاده کنید:

  •  روغن نارگیل: از شکنندگی مو جلوگیری می کند. وقتی کوتیکول مو خیس است، رطوبت را به خود جذب می کند و سطوح تشکیل دهنده آن که در حالت معمولی در وضع صاف قرار دارند، ایستاده می شوندو همین به موها آسیب می رساند. روغن و چربی می تواند جذب آب توسط کوتیکول ها را کاهش دهد و احتمال آسیب دیدگی را کم کند.
    از نرم کننده استفاده کن:

نرم کننده به حفظ بافت کوتیکول مو کمک می کند؛ به ویژه اگر مو دکلره شده باشد باید به طور روزانه از نرم کننده استفاده شود.

  • تا حد ممکن موها را خشک کن:

بهتر است آب موها را بگیری یا هرچه می توانی زودتر از حمام بیرون بیایی تا فاصله خیسی مو و خوابیدن افزایش پیدا کند و تا حد امکان مو در هوای آزاد خشک شود. هرچه آب کمتری در مو باشد، امکان آسیب آن کمتر خواهد بود. بنابراین از حوله یا پارچه های آب گیر به آرامی استفاده کن تا بافت مو را خشک کنی و موهایت را در هوا تکان بده تا آب آن خارج شود.

  • از روبالشی حریر استفاده کن:

بهتر است از روبالشی حریر استفاده کنی که آب کمتری را به خود جذب می کند و لیزی سطح آن به بافت مو آسیب کمتری وارد می کند. به نظر می رسد استفاده از روبالشی حریر به دلیل اصطکاک کمتر با مو، از شکنندگی آن ها جلوگیری کند.

خب، همانطور که دیدیم خوابیدن با مو خیس برای سلامتی مضر است، اما نه آنطور که مادرها و مادربزرگ های ما اعتقاد داشتند! اگر به فکر سلامتی پوست و مو خودت هستی، بهترین کار این است که بین زمان خواب و حمام کردن فاصله بگذاری و اجازه دهی موها در هوای آزاد خشک شوند یا این که از وسایل حرارتی مثل سشوار استفاده کنی و آب موها را بگیری.

مقالات جدید:

پوست جوان و صاف با ماسک هندوانه

 

 

دیدگاهتان را بنویسید