۱۰ کاراکتر برتر سریال های نمایش خانگی در یک سال اخیر

سریال های نمایش خانگی

سریال های نمایش خانگی در سال‌های اخیر به شدت مورد توجه مخاطبین و فیلمسازان قرار گرفتند و همین امر سبب حضور بازیگران بزرگ در نقش های برتر سریال ها شده است.

پس از موفقیت «شهرزاد» و «شاهگوش» تعدادی از کارگردانان سینما و تلویزیون تصمیم گرفتند برای روایت قصه‌های متفاوت و خارج از چارچوب صدا و سیما به شبکه نمایش خانگی رو بیاورند. این اتفاق در حالی رخ داد که بسیاری از بازیگران بزرگ و مطرح سینما که هرگز سریال بازی نکرده بودند یا مدت‌ها بود سمت سریال نمی‌رفتند، برای بازی در سریال های نمایش خانگی ترغیب شوند و نقش‌های متفاوتی را ایفا کنند. در این پرونده از توترنگ می‌خواهیم نگاهی داشته باشیم به سریال های نمایش خانگی در دو سه سال اخیر و برترین نقش آفرینی بازیگران سریال های نمایش خانگی را مرور کنیم. با این مطلب همراه ما باشید تا با ستاره های برتر سریال های نمایش خانگی بیشتر آشنا شوید.

 

کاراکترهای سریال های نمایش خانگی

 

 

زیبا فخری / هدیه تهرانی

 

کاراکترهای سریال های نمایش خانگی

 •  سریال : همگناه
 • کارگردان: مصطفی کیایی
 • پارتنرها: محسن کیایی، سوگل خلیق

«همگناه» بازگشت درخشان هدیه تهرانی به عرصه بازیگری است. تهرانی که با صورتی سنگی و خاص سال‌های سال سوپراستار سینمای ایران بود، بعد از مدت‌ها دوری از فضای جدی سینما تصمیم گرفت در جدیدترین سریال مصطفی کیایی ایفای نقش کند. محسن کیایی در مصاحبه‌ای عنوان کرده بود که هدیه تهرانی با مشاوره پرویز پرستویی و خواهش او قبول کرده فیلمنامه سریال «همگناه» را بخواند و بعد از خواندن فیلمنامه بلافاصله تمایل خود را برای حضور در نقش زیبا اعلام کرده است. او در این سریال در نقش زنی رنج کشیده اما مقتدر که حالا با بیماری سرطان می‌جنگد، فوق العاده باورپذیر ظاهر شده است تا به همه رقبای خود در سینما ثابت کند یک سوپراستار هیچ‌گاه تمام نمی‌شود. حالا که «همگناه» به ایستگاه پایانی رسیده، مخاطبان و منتقدان متحیر از بازی درخشان تهرانی، بی‌شک برای شخصیت زیبا فخری و عاشقانه‌هایش با آرمان صبوری دلتنگ خواهند شد.

 

نکیسا / کوروش تهامی

کاراکترهای سریال های نمایش خانگی

 • سریال : دل
 • کارگردان: منوچهر هادی
 • پارتنرها: سعید راد، یکتا ناصر، ساره بیات

با اینکه سریال «دل» یک عقبگرد تمام عیار در عرصه سریال‌سازی برای منوچهر هادی محسوب می‌شود، اما یک بازیگر در این سریال بسیار خوش درخشیده و بعد از مدت‌ها دوباره توانمندی خود را نشان داده است. تهامی که در ذهن اغلب مخاطبان سینما و تلویزیون با بازی‌هایش در سریال «زیر تیغ» و فیلم «رگ خواب» در ذهنم مخاطبان مانده است، در جدیدترین سریال منوچهر هادی نقش یک عاشق سر به زیر که از سر ناچاری و جنون عشقش را در شب عروسی‌اش می‌دزدد و او را مورد تجاوز قرار می‌دهد بسیار باورپذیر ظاهر شده است. حتی سکانس‌هایی که تهامی در سریال حضور دارد، سکانس‌های جان‌دارتر و پرریتم‌تری است و این نشان از بازی عالی کوروش تهامی در این نقش دارد.

 

ونوشه / پانته‌آ پناهی‌ها

 

سریال های نمایش خانگی

 • سریال : کرگدن
 • کارگردان: کیارش اسدی زاده
 • پارتنرها: محمد امین، مصطفی زمانی

کرگدن از آن دست سریال‌ها بود که مجموعه بازیگرانش بسیار خوب و یکدست ظاهر شدند و این قطعا به انتخاب خوب کارگردان و شخصیت‌پردازی درست در فیلمنامه برمی‌گردد. در این میان پانته‌آ پناهی‌ها که سال‌هاست در سینما، تئاتر و سریال‌ها خوش درخشیده در این سریال فرصتی به دست آورد تا خود را به عنوان یک ضدقهرمان بی‌رحم در ذهن مخاطبان برای همیشه ماندگار کند. ونوشه عظیمی با استایل، لحن و نگاهی متفاوت، بازی درجه‌یکی از پانته‌آ پناهی‌ها بود که باعث می‌شد در لحظات متفاوت عشق، ترس و درماندگی را به خوبی به مخاطبان منتقل کند. لحظاتی که ونوشه بین عشق به نوید و اصول کاری خود قرار می‌گرفت، جزو بهترین لحظات بازی پانته‌آ‌پناهی‌ها در این سریال است.

 

دانیال / بانیپال شومون

سریال های نمایش خانگی

 • سریال : کرگدن
 • کارگردان: کیارش اسدی زاده
 • پارتنرها: ستاره پسیانی، مصطفی زمانی، هدی زین العابدین، پوریا رحیمی سام

یکی از بازیگرانی که خود را به خوبی در سریال کرگدن به عنوان یکی از بهترین سریال های نمایش خانگی چند سال اخیر مطرح کرد، بانیپال شومون بازیگر نقش دانیال در این سریال بود. علاوه بر تکنیک و هنر بازیگری، در این سریال بانیپال از نظر فیزیک، توانمندی بدنی و حتی میمیک شرقی کاملا با نقش دانیال متناسب بود و همین‌ها کمک کرد تا از یک جایی به بعد نقش محوری بسیار درستی در سریال داشته باشد و در نبود نوید و رها، بار اصلی روایت داستان را برعهده بگیرد. بانیپال شومون با حضور در این سریال نشان دادکه آماده تبدیل شدن به ستاره در سینمای ایران است و بعدها بیشتر درباره او خواهیم شنید.

 

 

کاظم / پوریا رحیمی سام

سریال های نمایش خانگی

 • سریال : کرگدن
 • کارگردان: کیارش اسدی زاده
 • پارتنرها: هدی زین العابدین، بانیپال شومون، مصطفی زمانی، سارا بهرامی

یکی از جذاب‌ترین کاراکترهای سریال های نمایش خانگی در یک سال اخیر، بی‌شک کاظم یا کاظی سریال کرگدن است. شخصیتی که در میان مشکلات و بلاهای مختلف با ظاهری آرام و لحنی شوخ و شنگ در تلاش بود تا اوضاع را مدیریت کند. بازی راحت و روان رحیمی سام که حاصل سال‌ها تلاش او بر روی صحنه تئاتر است به باورپذیر بودن کاراکتر کاظی کمک بسیاری کرد. همچنین بازی‌های دو نفره او و هدی زین العادین جزو بسیار تمیز از آب درآمده بود و نشان از هماهنگی خوب این دو بازیگر جوان داشت.

 

هوشنگ / فرهاد اصلانی

نقش آفرینی های برتر سریال ها

 • سریال : هیولا
 • کارگردان: مهران مدیری
 • پارتنرها: شبنم مقدمی، گوهر خیراندیش، مهران مدیری

سریال هیولای مهران مدیری بازگشت نسبتا موفقیت‌آمیز او به عرصه سریال‌سازی و همکاری مجدد با پیمان قاسم‌خانی بود که با استقبال بسیار خوبی در شبکه نمایش خانگی مواجه شد. مدیری در این سریال نقش اول سریالش هوشنگ شرافت را به فرهاد اصلانی سپرد و او به معنای واقعی کلمه یکی از بهترین کاراکترهای سریال های نمایش خانگی را خلق کرد. از فیزیک و میمک صورت تا لحن حرف زدن و راه رفتن و حتی نحوه تعجب فرهاد اصلانی همه و همه سبب شد تا اصلانی بار دیگر ثابت کند در تمام ژانرها بازیگری درجه یک است. او در این سریال نقش معلمی شریف و با وجدان داشت که به دلیل غرق شدن در لذت حاصل از پول‌های بادآورده به تدریج شرافت خود را از دست می‌دهد.

 

شهره / شبنم مقدمی

نقش آفرینی های برتر سریال ها

 • سریال : هیولا
 • کارگردان: مهران مدیری
 • پارتنرها: فرهاد اصلانی، گوهر خیراندیش، شیلا خداداد

شبنم مقدمی حالا سینمای ایران را صاحب یک بازیگر شش دانگ کمدی کرده است. او به راحتی می‌تواند در چارچوب محدودیت های سینما و تلویزیون ایران مانور بدهد و به خوبی از مخاطب خنده بگیرد و باعث ارتقای کیفیت آثار کمدی بشود. مقدمی با اینکه قبل از هیولا در «خجالت نکش» بازی کرده بود، اما در «هیولا» در نقش شهره آنقدر باورپذیر و کمیک ظاهر شد این شخصیت از سوی مخاطبان و منتقدان یکی از کاراکترهای درخشان او لقب گرفت. شهره در عین حال که می‌خواست همسری همراه و بساز برای هوشنگ شرافت باشد، اما نمی‌توانست بی‌خیال زندگی امروزی و مدرن شود و همین سبب می‌شد تناقضی خنده‌دار شکل بگیرد. بدون شک ، ایفای نقش شهره اوج بازیگری کمدی شبنم مقدمی است.

 

داوود بیزاکودیل/ شکیب شجره

نقش آفرینی های برتر سریال ها

 • سریال : هیولا
 • کارگردان: مهران مدیری
 • پارتنرها: فرهاد اصلانی، گوهر خیراندیش، شبنم مقدمی

مهران مدیری در تمام سریال‌ها و آثار خود، همیشه یکی دو بازیگر کمدی به سینما و تلویزیون ایران معرفی کرده است و اغلب این بازیگران سال‌ها بعد به بزرگان و ارکان کمدی سینما و تلویزیون تبدیل شده‌اند. در سریال «هیولا» نیز، قرعه به نام شکیب شجره افتاد که پس از سال‌ها تحصیل و بازیگری در عرصه تئاتر، نقش یک دلال دارو را در قسمت‌های اول این سریال ایفا کرد. اما بعدها وقتی مهران مدیری بازی او را دید، تصمیم گرفت نقش بیشتری در فیلمنامه برای او نوشته شود و از قسمت‌ ده به بعد، شکیب شجره در نقش متفاوت داوود، خواستگار مادر پیر هوشنگ (با بازی گوهر خیراندیش) شد و لحظاتن کمدی بی‌نظیری خلق کرد. شجره با لحن خاص و استایل متفاوتش یکی از جذاب‌ترین کاراکترهای سریال «هیولا» بود و به همین دلیل در لیست نقش آفرینی های برتر سریال های نمایش خانگی قرار گرفته است.

 

صولت خنجری / احمد مهرانفر

بازیگران سریال های نمایش خانگی

 • سریال : سال‌های دور از خانه
 • کارگردان: مجید صالحی
 • پارتنرها: آزیتا حاجیان، هادی کاظمی، علیرضا استادی

احمد مهرانفر از معدود بازیگران سینما و تلویزیون است که در خلق تیپ‌های مختلف کمدی استاد به تمام معناست. او پس از ارسطوی «پایتخت»، با نقش خنجری ابتدا در «شاهگوش» و بعدها در «سال‌های دور از خانه» یکی از درخشان‌ترین تیپ‌های کمدی دهه نود را ایفا کرد. مهرانفر با لحن عجیب و لهجه‌ای متفاوت و مدل حرف زدن تکه تکه وقتی در موقعیت‌های جدی مختلف قرار می‌گرفت به خوبی می‌توانست مخاطب را از خنده روده‌بر کند و همین کافی بود تا این کاراکتر  دوباره به شدت دیده شود. مهرانفر علاوه بر بازیگری در این سریال، نویسنده سریال «سال‌های دور از خانه» هم بود و به همین دلیل با تسلط فراوان این نقش را بازی می‌کرد.

 

کتایون صوفیان / مریلا زارعی

بازیگران سریال های نمایش خانگی

 • سریال : مانکن
 • کارگردان: حسین سهیلی زاده
 • پارتنرها: امیرحسین آرمان، نازنین بیاتی، حسین پاکدل

مریلا زارعی با اینکه یکی از توانمندترین بازیگران زن ایران در سینمای پس از انقلاب است، اما در سال‌های اخیر اثر و نقش‌آفرینی شاخصی نداشت تا اینکه قرعه ایفای نقش زن بدجنس سریال «مانکن» به نام او افتاد. زارعی که در سال‌های اخیر با نقش‌های مذهبی در اذهان ماندگار شده بود، به یکباره در قامت یک زن پولدار و موفق در زمینه مدلینگ ظاهر شد که درکنار قاچاق دختران به خارج از کشور، تصمیم می‌گیرد به دلیل کینه‌ای که از پسرعمویش به دل دارد، انتقامش را از خانواده آنها بگیرد و پسر جوانشان کاوه را به بردگی خود درآورد. مانکن سال گذشته در نظرسنجی‌های مختلف به عنوان یکی از پرمخاطب‌ترین سریال‌های نمایش خانگی معرفی شد و یکی از دلایل آن حضور مریلا زارعی در این سریال بود.

سریال های نمایش خانگی

در این مطلب تعدادی از بهترین نقش آفرینی های سریال های نمایش خانگی را در یک سال اخیر با هم مرور کردیم. شما مخاطبان عزیز نظرات خود را با ما در میان بگذارید و بنویسید جای کدام شخصیت در لیست بهترین نقش آفرینی های سریال های نمایش خانگی یک سال اخیر خالی است؟ شما کدام کاراکتر را بیشتر دوست داشتید؟

دیدگاهتان را بنویسید