کدام بازیگران تازه کار با سریال های نمایش خانگی معروف شدند؟

بازیگران تازه کار

در سال‌های اخیر که سریال‌های نمایش خانگی رونق گرفته‌اند، معرفی یک یا دو بازیگر تازه وارد اتفاق مرسوم این سریال‌ها شده است. در ادامه بازیگران تازه کار سریال‌های نمایش خانگی که بعد از پخش معروف شده‌اند را برایتان معرفی می‌کنیم.

در سریال های نمایش خانگی که این روزها یکی از مدیوم‌های پرمخاطب و پررونق دنیای سینما و تلویزیون محسوب می‌شود، همواره چند بازیگر جدید و تازه کار معرفی می‌شوند و این امر در سریال‌های ایرانی به شدت مرسوم شده است. این بازیگران تازه کار گاهی اوقات در این سریال‌ها می‌درخشند و گاهی نیز دیده نمی‌شوند و بدون موفقیت عرصه بازیگری را کنار می‌گذارند یا در بهترین حالت برای دیده شدن دوباره تلاش می‌کنند. در این پرونده از توترنگ تصمیم گرفتیم به بازیگران تازه کار سریال های نمایش خانگی بپردازیم که در چند سال اخیر با حضور در این آثار چهره و بعد از پخش با سیل عظیم پیشنهادات در این عرصه رو به رو شده‌اند. بازیگرانی که اغلبشان با پشتوانه تئاتر و حضور در نقش‌های کوتاه مترصد فرصتی بودند تا خود را به خوبی نشان دهند و در این کار موفق شده‌اند. با ما همراه باشید تا این بازیگران تازه کار را معرفی کنیم.

امیرحسین فتحی

بازیگران تازه کار

 • سریال: شهرزاد
 • کارگردان: حسن فتحی

امیرحسین فتحی فرزند حسن فتحی با اینکه به دلیل کارگردان بودن پدرش با فضای سینما غریبه نبود و تجربه‌های کوتاهی هم داشت، اما پس از چند نقش کوتاه در سینمایی «پریناز» و «کیفر» راهی خارج از کشور شد تا تحصیلات خود را در زمینه بازیگری ادامه دهد. این بازیگر جوان پس از بازگشت به ایران، در سریال پدرش «شهرزاد» نقشی کلیدی داشت و در فصل‌های دوم و سوم نقش او پررنگ‌تر هم شد.

بعد از پخش سریال چه اتفاقی برایش رخ داد: بعد از پخش «شهرزاد» فتحی با پیشنهادات بیشتری رو به رو شد و در فیلم‌ها و سریال‌های مختلف حضور پیدا کرد. مهم‌ترین فعالیت‌های او پس از «شهرزاد»، سریال «پرده‌نشین» و فیلم‌های سینمایی «آخرین بار کی سحر را دیدی؟»، «آنجا همان ساعت» و «کشتارگاه» است که در «کشتارگاه» نقش اول مرد را برعهده داشت. با این روال رو به رشد، امیرحسین فتحی کاملا خود را از زیر سایه پدر خارج کرده و حالا به عنوان بازیگری توانمند شناخته می‌شود.

 

سارا رسول زاده

دستمزد بازیگران تازه کار

 • سریال: عاشقانه
 • کارگردان: منوچهر هادی

سارا رسول زاده، بازیگر جوانی است که با حضور در سریال «عاشقانه» به شدت دیده شد و بازی بسیار متفاوتی را در نقش یک دختر خوشگذران و عیاش به نام هدیه از خود به نمایش گذاشت. هدیه که برای تامین هزینه درمان برادرش تن به ازدواج با مردان مسن و کلاه‌برداری از آنان می‌داد، با گریم و اجرای سارا رسول زاده بیار باورپذیر و واقعی از آب درآمده بود.

بعد از پخش سریال چه اتفاقی برایش رخ داد: رسول زاده قبل از بازی در «عاشقانه»، سابقه بازی در تئاتر و اجرای برنامه‌های ویژه نوجوانان را هم برعهده داشت و تسلطش بسیار بالا بود. اما بعد از «عاشقانه»، رسول زاده خیلی تمایلی به حضور در سینما و تلویزیون از خود نشان نداد. حال مشخص نیست آیا  خود رسول زاده نخواسته بازیگری در عرصه تصویر را جدی‌تر ادامه دهد یا نقشی مناسب و جذاب به او پیشنهاد نشده است!

 

عارفه معماریان

بازیگران تازه کار ایرانی

 • سریال: مانکن
 • کارگردان: حسین سهیلی زاده

عارفه معماریان بازیگری است که با سریال «مانکن» به خوبی دیده شد و نیمی از مسیر موفقیت را در طی چند ماه طی کرد. این بازیگر در میان بازیگران حرفه‌ای و شناخته‌شده نقش خواهر کاوه را ایفا می‌کرد و به خوبی از عهده اجرای این نقش برآمده بود. معماریان هم قبل از «مانکن» سابقه تئاتری خوبی داشت و همین سابقه سبب شد تا نقشش را روان و باورپذیر اجرا کند.

بعد از پخش سریال چه اتفاقی برایش رخ داد: عارفه معماریان بعد از «مانکن» معروف‌تر شد و در چند پروژه سینمایی و تلویزیون هم حضور پیدا کرد که فعلا از میان آنها «پایتخت ۶» پخش شده است. او در سری ششم «پایتخت» در نقش دختر محمودنقاش ظاهر شد و با وجود حضور کوتاهش، به شدت دیده شد. به احتمال زیاد به دلیل استقبال مخاطب از ازدواج ارسطو و دختر محمودنقاش، بعید نیست اگر سری هفتم «پایتخت» ساخته شود عارفه معماریان جزو بازیگران اصلی این کار باشد.

 

شکیب شجره

بازیگران تازه کار

 • سریال: هیولا
 • کارگردان: مهران مدیری

شجره از جمله بازیگرانی است که او را می‌توان کشف فوق‌العاده مهران مدیری دانست. مدیری که در هریک از سریال‌هایش یک آس بازیگری کمدی رو می‌کند، در سریال «هیولا» در همان اولین قسمت برای ایفای نقش یک دلال دارو از شکیب شجره استفاده کرد و او آنقدر این نقش را درخشان بازی کرد که مهران مدیری از میانه‌های سریال شجره وارد قصه اصلی کرد و نقشش پررنگ‌تر شد.

بعد از پخش سریال چه اتفاقی برایش رخ داد: بعد از پخش چند قسمت از سریال شخصیت داوود بیزاکودیل به شدت دیده شد و بعد از پایان سریال، این بازیگر با پیشنهادات مختلف سینمایی و تلویزیونی رو به رو شد.

 

محمد امین

بازیگران تازه وارد سینما

 • سریال: کرگدن
 • کارگردان: کیارش اسدی زاده

محمد امین بازیگری است که در سریال کرگدن و در نقش «افشین» ظاهر شد. او سابقه بازیگری در چندین سریال و فیلم همچون «رخصت»، «بدرود بغداد» و «ممنوعه» را داراست، اما به دلیل نقش‌های کوتاهش خیلی دیده نشد تا اینکه به کمک «ممنوعه» و به خصوص «کرگدن» توانست چهره شود. «کرگدن» سکوی پرتابی برای محمد امین شد و او توانست در قامت یک بدمن ضدقهرمان بسیار خوش بدرخشد.

بعد از پخش سریال چه اتفاقی برایش رخ داد: پس از پخش سریال «کرگدن» محمد امین به دلیل نقش متفاوتش بسیار دیده شد و با پیشنهادات مختلف سینمایی و تلویزیونی رو به رو است. باید دید امین می‌تواند از این فرصت بدست آمده نهایت استفاده را ببرد و به یکی از ستارگان سینما و تلویزیون تبدیل شود یا خیر.

 

ساقی حاجی‌پور

بازیگران تازه کار سینما

 • سریال: همگناه
 • کارگردان: مصطفی کیایی

یکی از بازیگران تازه کار سینما و تلویزیون، ساقی حاجی پور بازیگر نقش هدیه  در سریال «همگناه» است. «همگناه» اولین فعالیت حرفه‌ای تصویری حاجی‌پور است و آنقدر خوب و توانمند در این اثر ظاهر شده است که به عبارت معروف یک شبه ره صد ساله را پیموده است. این بازیگر جوان و جویای‌نام در این سریال نقش دختری را دارد که بدون اینکه بداند عاشق قاتل پدرش شده است!

بعد از پخش سریال چه اتفاقی برایش رخ داد: تا لحظه نگارش این متن هنوز سریال «همگناه» به پایان نرسیده است و باید دید ساقی حاجی‌پور بعد از این فعالیت حرفه‌ای خود را چگونه ادامه می‌دهد! حضورش در سریال «همگناه» نشان داد که اگر درگیر حواشی نشود و بتواند شرایط جدید خود و دردسرهای شهرت را مدیریت کند، می‌تواند با انتخاب‌های خوب یکی از ستارگان سال‌های بعد سینما و تئاتر و تلویزیون باشد.

 

پردیس پورعابدینی

بازیگران تازه کار ایران

 • سریال: آقازاده
 • کارگردان: بهرنگ توفیقی

آخرین نفر این لیست تا لحظه نگارش این متن، پردیس پورعابدینی است. بازیگر جوانی که این روزها با سریال «آقازاده» به شهرت زیادی رسیده است و انصافا در این کار پابه‌پای بازیگران بزرگی چون نیکی کریمی، امیر آقایی، امین حیایی و امین تارخ به خوبی درخشیده است. پورعابدینی هم همچون ساقی حاجی‌پور تجربه تصویر آنچنانی نداشته و «آقازاده» اولین و مهم‌ترین تجربه او در این زمینه به شمار می‌رود.

بعد از پخش سریال چه اتفاقی برایش رخ داده است: فعلا که هفت قسمت از سریال «آقازاده» پخش شده است و باید دید در ادامه پردیس پورعابدینی می‌تواند توانایی‌های بیشتری از خود نشان دهد یا خیر. این بازیگر تازه وارد تا همین الان هم نشان داده اگر بخواهد تمام تمرکزش را روی کارش بگذارد و به دنبال حاشیه نرود، می‌تواند مسیر موفقیت را با سرعت بیشتری طی کند.

در این پرونده به بازیگران تازه کار سینما و تلویزیون پرداختیم که اولین کار مهم و حرفه‌ای خود را در سریال‌های نمایش خانگی انجام دادند و با این کارها دیده شدند. شما نیز در این باره نظرات خود را با ما در میان بگذارید. کدامیک از این سریال های نمایش خانگی را تماشا کرده‌اید و بازی کدام بازیگر تازه کار را بیشتر دوست دارید؟

دیدگاهتان را بنویسید