کانسیلر چیست و چه کاربردهایی دارد؟

کانسیلر در واقع یک نوع کرم پودر رنگی است که قبل از شروع به آرایش استفاده می‌شود تا پوست را کاملا یک دست کند. کانسیلر با قدرت پوشانندگی فوق‌العاده‌ای که دارد تمام لکه‌ها و مشکلات پوستی را می‌پوشاند و ایرادات پوست را به حداقل می‌رساند.
از جمله مشکلات پوستی که توسط کانسیلر قابل رفع شدن هستند می‌توان به کک و مک، جای جوش، اسکار، سوختگی و ماه گرفتگی اشاره کرد. همچنین کانسیلر می‌تواند به برجسته کردن قسمت‌های مختلف صورت نیز کمک کند. در ادامه این مقاله بیشتر با کانسیلر و کاربرد‌های آن آشنا خواهید شد با توترنگ همراه باشید.

کانسیلر چیست؟

کانسیلر چیست

کانسیلر در اصل نوعی اصلاح کننده پوستی محسوب می‌شود که از آن را برای رفع تیرگی‌ها و مشکلات پوستی استفاده می‌شود. کانسیلر کرم پودری با غلظت بالا است که به کمک آن می‌توان تیرگی‌ و گودی دور چشم و سایر ضعف‌های پوستی را برطرف کرد.

انواع کانسیلر

کانسیلر کرمی

کانسیلر کرمی برای رفع ایراد‌های جدی پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد اما چون جامد است و غلظت بالایی دارد به راحتی بر روی پوست قرار نمی‌گیرد به همین دلیل برای محدوده‌های کوچک توصیه می‌گردد.

کانسیلر مایع

همان طور که از نام آن پیدا است این نوع کانسیلر مایع است و به راحتی بر روی پوست پخش خواهد شد در نتیجه می‌توان برای پوشانندگی نواحی گسترده پوست از آن کمک گرفت.

کانسیلر پودری

از این کانسیلر برای پوشاندن زخم‌ها و مشکلات پوستی که زیاد جدی و در معرض دید نیستند می‌توان استفاده کرد.

کانسیلر استیکی

کانسیلر استیکی جامد است و غلظت بالایی دارد و مناسب پوست‌های نرمال یا خشک است.

کانسیلر مناسب پوست خود را انتخاب کنید

 

کانسیلرافرادی که دارای پوست خشکی هستند بهتر است که از کانسیلر‌های مایع استفاده نکنند زیرا خشکی پوست را افزایش خواهد داد.
افرادی که دارای پوست چرب هستند بهتر است که استفاده از کانسیلرهای کرمی را فراموش کنند زیرا این نوع از کانسیلر‌ها بیشتر منافذ پوست را در معرض دید قرار خواهند داد و چربی پوست را نیز افزایش خواهند داد.

کانسیلر مناسب زیر چشم

رنگ کانسیلر دور چشم باید با توجه به رنگ پوست انتخاب شود و بهتر است که یک تا دو درجه از رنگ پوست روشن‌تر باشد در غیر این صورت دور چشم بسیار روشن به نظر می‌رسد که از زیبایی چهره کم خواهد کرد.

کانسیلر مناسب جای جوش و لک

برای پنهان کردن جای جوش و لک صورت تا حد امکان کانسیلر همرنگ پوست انتخاب کنید تا کاملا پوست یک دست دیده شود.

کاربرد کانسیلرهای رنگی

کانسیلر سبز

این رنگ کانسیلر برای پوشاندن لکه‌های قرمز رنگ کاربرد بسیاری دارد زیرا رنگ سبز به راحتی می‌تواند قرمزی ناشی از جوش را به راحتی خنثی کند.

کانسیلر زرد

برای از بین بردن لکه‌های بنفش و خاکستری می‌توانید از کانسیلر زرد رنگ استفاده کنید بخصوص برای رفع تیرگی دور چشم.

کانسیلر بنفش

این رنگ کانسیلر کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد و در موارد بسیار حرفه‌ای توسط آرایش‌گران ماهر استفاده می‌شود. از این رنگ کانسیلر برای پوشاندن زردی پوست کمک می‌گیرند.

کانسیلر نارنجی

افراده سبزه می‌توانند از این رنگ کانسیلر استفاده کنند. کانسیلر نارنجی رنگ زیبایی به افراد سبزه رو خواهد داد.

بر چه اساسی کانسیلر مناسب انتخاب کنیم

کانسیلر زیر چشم

کانسیلرهای مختلف و با تنوع گسترده‌ای در بازار وجود دارد که ممکن است انتخاب را سخت کند و یا بعد از خرید متوجه شوید که انتخاب اشتباهی داشته‌اید. از جمله مواردی که باید هنگام خرید کانسیلر به آن توجه داشته باشید گزینه‌های زیر است:
· نوع پوست
· رنگ پوست
· مشکل پوستی

کانسیلر مناسب با توجه به نوع پوست

قبل از استفاده از هر نوع ماده آرایشی بهتر است که ابتدا جنس پوست خود را بدانید.

کانسیلر مخصوص پوست نرمال و خشک

کانسیلر استیکی برای پوست‌های نرمال، خشک و حساس گزینه مناسبی است. این نوع کانسیلر جامد و دارای بافت غلیظی است که از پوشش دهی بالایی برخوردار است. طریقه استفاده از آن می‌تواند به صورت نقطه‌ای یا خطی باشد.

کانسیلر مخصوص پوست چرب و مختلط

افرادی که دارای پوست چرب و مختلط هستند بهتر است که از کانسیلر مایع استفاده کنند. کانسیلر مایع بافت رقیق‌تری دارد و مانند کانسیلر‌های جامد و غلیظ موجب بسته شدن روزنه‌های پوست نخواهد شد. در صورتی که از کانسیلر جامد استفاده کنید روزنه و منافذ پوست مسدود می‌شوند در نتیجه چربی پوست افزایش خواهد یافت.

چگونه از کانسیلر استفاده کنیم

طریقه استفاده از کانسیلر از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر تمایل به استفاده از کرم پودر دارید بهتر است که اول کرم پودر و سپس کانسیلر استفاده کنید اما اگر توانایی محو کردن خوب کانسیلر را ندارید بهتر است که ابتدا کانسیلر و سپس از کرم پودر استفاده کنید. زیرا کرم پودر نیز دارای ویژگی پوشانندگی است.

آماده سازی پوست قبل از استفاده از کانسیلر

همیشه این نکته را در نظر داشته باشید که قبل از آرایش پوست خود را آماده کنید. ابتدا پوست خود را تمیز کرده و از کرم مرطوب کننده و آبرسان قبل از شروع آرایش استفاده کنید. بعد از این مرحله از پرایمر استفاده کنید و سپس مرحله نهایی را آغاز کنید.

محو کردن قرمزی دور بینی به کمک کانسیلر

اگر اطراف بینی خود تغییر رنگ یا قرمزی احساس می‌کنید می‌توانید به راحتی آن را به کمک کانسیلر از بین ببرید.

چگونه کانسیلر را بر روی پوست خود تثبیت کنیم

کانسیلر مخصوص ابرو

برای تثبیت کردن کانسیلر می‌توان از پودر فیکس استفاده کرد. برای این کار می‌توانید از اسفنج آرایشی یا براش کمک بگیرید و آرایشی مات و طبیعی ایجاد کنید.

تثبیت سایه چشم به کمک کانسیلر

برای جلوگیری از ریزش سایه چشم می‌توانید ابتدا پوست پلک را به طور کامل کانسیلر بزنید و سپس از سایه استفاده کنید. حتی به کمک کانسیلر می‌توان ورم دور چشم را پنهان کرد.

جلوگیری از ریزش رژ لب

با استفاده از کانسیلر در اطراف لب می‌توانید علاوه بر جلوگیری از ریزش آن، به زیباتر دیده شدن آن کمک کنید.

تمیز کردن ابرو با کانسیلر

برای زیباتر نشان دادن ابروها می‌توانید از کانسیلر استفاده کنید. رنگ کانسیلر مورد استفاده در این ناحیه باید یک درجه روشن‌تر از پوست باشد سپس به کمک آن خط دور ابروی خود را مرتب کنید. با این کار ابرو منظم به نظر خواهد رسید.

اگر از کانسیلر استفاده می‌کنید تجربیات خود را با ما درمیان بگذارید. چقدر کانسیلر در زیبا و حرفه‌ای کردن آرایش شما موثر است؟

atoosa mirzavandi
نویسندهatoosa mirzavandi

دیدگاهتان را بنویسید