ممنوعه/ نگاهی به سریال‌های در دست تولید شبکه نمایش خانگی (بخش اول)

این روزها اوضاع شبکه نمایش خانگی به مراتب بهتر از سریال های تلویزیون است. آخرین سریال تلویزیونی که همه‌گیر و بسیار دیده شده و اکثر دوستان و آشنایانتان راجع به آن با هم صحبت کرده اند را به یاد دارید؟ اگر «پایتخت ۵» را کنار بگذارید، شاید بیشتر از چند سال می شود که سریال جذاب و پرمخاطبی روی آنتن تلویزیون نرفته است.

اما در همین بازه زمانی شبکه خانگی سریال‌های جذابی چون «شهرزاد»، «آسپرین»، «عاشقانه»، «گلشیفته» و «ساخت ایران ۲» را به خود دیده است. سریال هایی که به واسطه ستارگان سینما و تلویزیون، قصه جذاب و ممیزی کمتر مخاطبان بسیاری را با خود همراه کرده است. حالا به جرئت می توان گفت که تلویزیون در سال‌های اخیر قافیه را بدجوری به شبکه نمایش خانگی باخته است. این روزها در حالیکه فصل دوم «ساخت ایران» در حال پخش است، چند سریال دیگر نیز در حال تصویربرداری و پیش تولید است. در این قسمت و قسمت های بعد پرونده اختصاصی توترنگ نگاهی داریم به سریال های در دست ساخت شبکه نمایش خانگی:

ممنوعه

سریال شبکه خانگی ممنوعه، یکی از پر ستاره ترین سریال های خانگی است که در سالهای اخیر تولید شده است و اگر چه نمیتوان نسبت به موفقیت و استقبال مردمی از آن همچون گلشیفته و شهرزاد خبر داد، اما حضور چهره های مطرح سینما و تلویزیون در کنار یکدیگر از پژمان بازغی و بهاره افشاری گرفته تا نیکی کریمی و هادی حجازی فر، سریالی در ژانر اجتماعی پر کششی را در اختیار بیننده تلویزیونی قرار خواهد داد. آن هم با بازی بازیگرانی که در سالهای اخیر هنرنمایی موفق آنها را در تلویزیون و سینما شاهد بودیم. برخی از بازیگران این سریال برای نخستین بار در تولیدات شبکه های خانگی حضور پیدا کرده اند که میتواند طرفداران آن ها را برای خرید این مجموعه در روزهای آینده  ترغیب کند.

بازیگران «ممنوعه» را افرادی چون: امیرحسین آرمان، علی استادی، خاطره اسدی، بهاره افشاری، پژمان بازغی، آتیلا پسیانی، امیر جعفری، هادی حجازی‌فر، الهه حصاری، آناهیتا درگاهی، شهرام قائدی، میلاد کی مرام، فاطمه گودرزی، نیلوفر رجایی‌فر، لیلا زارع، نیما شعبان نژاد، نیکی کریمی، مجید مظفری، نسرین نکیسا و شیدا یوسفی تشکیل می دهند. «ممنوعه» داستان سه نسل را به صورت همزمان و پیوسته روایت می کند، از دغدغه های امروز جوانان تا آسیب مسائل روز خانوادگی و اجتماعی. جزییات بیشتری از فیلمنامه و داستان این سریال منتشر نشده است و باید منتظر قسمت های اول بود تا نقد و تحلیل کارشناسان سینما و تلویزیون را شاهد باشیم.

نکته جالب گریم های متفاوت بازیگران در این سریال است. اکثر تصاویری که از بازیگران منتشر شده، نشان می دهد که بازیگران نقش های متفاوتی ایفا کرده اند. متفاوت ترین نقش این سریال را هم نیما شعبان نژاد با گریمی خاص و در نقش یک ترنس ایفا می کند.

عوامل سریال خانگی ممنوعه

نویسندگان فیلمنامه سریال ممنوعه:علی اصغری و مهرداد کوروش نیا

  • دستیار اول کارگردان و برنامه ریز :حامد شریفی نیا
  • مدیر فیلمبرداری:  ابولفضل نباتی
  • صدابردار سریال ممنوعه: محمد شاهوردی
  • طراح صحنه و لباس سریال ممنوعه:آبتین برقی
  • طراح گریم: الهام اطیابی
  • مدیر تولید : فریبا سادات خلیلی
  • مدیر تدارکات :توماج گودرزی
  • امور مالی: مهدی جمشیدی
  • عکاسان: حانیه زاهد و علی سندانی
  • فیلمبردار پشت صحنه: محمود جوانشیر

اینستاگرام رسمی سریال شبکه خانگی ممنوعه

بازیگران و عوامل سریال تصاویری از خود را در شبکه های اجتماعی منتشر کرده اند. همچنین سریال برای اطلاع رسانی فعالیت های خود، صفحه اینستاگرامی دارد که تصاویر آن را در پایین مشاهده میکنید. از طریق این صفحه، میتوانید تصاویر پشت صحنه سریال ممنوعه و هم چنین جزییات ساخت و فیلمبرداری و آنچه که درباره این سریال پر بازیگر در طول ماه نیاز دارید را دریافت کنید. انتطار می رود با توزیع چند قسمت اول این سریال، شمار فالورهای صفحه از مرز ۱۰۰ هزار نفر فراتر رود.

دیدگاهتان را بنویسید