ماندگاری طولانی رژلب

اگر می خواهید رژلبتان به مدت طولانی بر روی لب هایتان بماند این مقاله را کامل بخوانید.

رازهای ماندگاری رژلب در طولانی مدت

ماندگاری طولانی رژلب به شما کمک می‌کند کمتر در طول روز آن را تمدید کنید. بعصی اوقات مجبور هستیم در طول روز چندین بار رژلب خود را تمدید کنیم. می خواهیم بدانیم چه روش هایی برای ماندگاری طولانی مدت رژلب وجود دارد. تورتنگ در نظر دارد تا به شما آموزش دهد ماندگاری رژلب خود را افزایش دهید. این خبر را کامل بخوانید تا دیگر مجبور نباشید چندین بار در روز رژلب خود را تمدید کنید.

قبل از هر چیزی باید بدانی که داشتن لب های زیبا، سالم و بدون خشکی و ترک مهم ترین چیز برای زیبا شدن رژ لب روی ان هاست. هر چقدر هم که از رژ لب های گران قیمت و ماندگار استفاده کنی روی لب زیبا نمی شود. پس ابدا باید با اسکراب های خانگی یا انواع آماده آن از برند های مختلف، پوست های مرده را از روی لب هایت از بین ببری. سپس با استفاده از ماسک آبرسان مانند عسل و ویتامین E آن را به حد کافی مرطوب کنی و در نهایت از یک بالم لب مناسب استفاده کنی. ترفند بعدی این است که شب ها قبل از خواب لب هایت را با وازلین چرب کن و آن ها را مرطوب نگه ‌دار تا در طول شب حسابی تغذیه شده و روز بعد لب هایی نرم و جوان برای آرایش کردن داشته باشی.

حالا می رسیم به ترفند های آرایشی:

استفاده از کانسیلر قبل رژلب

قبل از اینکه لایه اول رژ لب را بزنی از مقداری کانسیلر بر روی لب ها استفاده کن تا رژ لب بهتر روی لب هایت بماند.

استفاده از خط لب برای ماندگاری رژلب

مداد لب فقط برای کشیدن خط لب استفاده نمی شود بلکه یکی از ترفند های ماندگار تر شدن رژ لب و همچنین برجسته کردن لب هاست. به این صورت که ابتدا باید برای مشخص شدن مرز لب‌ها از خط لب استفاده کنی و سپس از گوشه لب ها آن ها را با همان مداد پر کنی و به سمت وسط لب بیایی اما وسط لب ها برای برجسته تر نشان دادنشان نیازی به کشیدن مداد ندارد. اگر می خواهی رنگ رژ لبت تغییر نکند و اصراری به بزرگ کردن لب ها نداری بهتر است از مداد لب همرنگ با لب یا رژ لبت استفاده کنی در غیر این صورت بهتر است این مداد بین ۲ تا ۳ درجه از رژ لب تیره تر باشد تا مرکز لب ها را با رژ لب روشن بتوانی برجسته کنی.

ترفند بعدی تثبیت رژ لب با دستمال کاغذی است. لایه اول رژ لبت را بزن و سپس دستمال کاغذی را بین لب ها گذاشته و چند بار لبانت را به صورت ضربه ای و آهسته روی آن بگذار تا چربی رژ گرفته شود. سپس می توانی لایه دوم را بزنی و در نهایت از یک رژ مایع تثبیت کننده با همان رنگ رژ پایه استفاده کنی.

پنکک دقیقا مثل پودر فیکس برای تثبیت کردن قسمت های مختلف آرایش به کار می رود که یکی از این قسمت ها لب است. مقداری پودر پنکک را روی لایه اولیه رژ لب بزن و سپس لایه دوم را روی آن استفاده کن. پودر می تواند رژ لب را در جای خود نگه ‌دارد و ماندگاری آن را طولانی تر کند.

ترفند آخر هم استفاده از پودر فیکس بعد از اتمام آرایش روی کل صورت است البته در این صورت باید رژ لب را یک بار دیگر با رژ لب مایع ۲۴ ساعته همان رنگ تمدید کنی اما اگر نخواهی این کار را بکنی می توانی از یک اسپری فیکس بی رنگ استفاده و آن را روی صورتت اسپری کنی.

نکته پایانی هم این است که برای خط نیافتادن رژ لب (همان حالتی که رژ در قسمت داخلی لب ها از بین می رود و پاک می شود) باید مراقب باشی که هرگز به لب هایت زبان نزنی تا پس از گذشت چند ساعت، رژ همچنان یکدست روی لب ها باقی بماند.

مطالب جدید نوشته شده توسط توترنگ:

ضد آفتاب را فراموش نکنید

اسکراب خانگی لیمو روشن کننده پوست

لوازم آرایش خود را تمیز کنید

 ریمل‌های خشک شده را دوباره استفاده کنید

چگونه یک کانسیلر مناسب انتخاب کنیم؟

 عطر مناسب خود را پیدا کنید

خوابیدن با موی خیس دارای چه عوارضی است؟

روش‌هایی طلایی برای سفید کردن دندان

ریمل‌های خشک شده را دوباره استفاده کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید