لوازم آرایش خود را تمیز کنید

آیا می‌دانید چگونه لوازم آرایش خود را تمیز کنید؟

آیا می‌دانید چگونه لوازم آرایش خود را تمیز کنید؟

تمیز کردن لوازم آرایش یکی از حداقل کارهایی است که می‌توانید برای سلامت پوست خود انجام دهید. یکی از مهمترین موانع در تمیز کردن لوازم آرایش تنبلی باشد. بسیاری معتقد هستند تمیز بودن وسایل آرایشی تاثیری بر روی پوست آن‌ها ندارد. اما باید بدانید که لوازم آرایش تمیز تاثیر مستقیمی بر روی پوست شما دارد.

آیا تجربه آن را داشته‌اید که بعد از هربار آرایش کردن پوست شما جوش می‌زند؟ یکی از اصلی ترین دلیل این موضوع وسایل آلوده و کثیف می‌باشد.

لوازم آرایش کثیف و کدر آرایش شما را به همان اندازه کثیف و کدر می‌کند و دارای رابطه مستقیمی می‌باشد. باید بدانید که باکتری ها با سرعت نور تولید مثل میکنند. شما باید باکتری‌های موجود بر روی لوازم آرایش خود را تمیز کنید برای اینکار با تو ترنگ همراه شوید.

برای تمیز کردن لوازم آرایش باید چکاری انجام دهید؟

مایع‌های شست و شوی مخصوص برای لوازم آرایش موجود می‌باشد اما شامپو بچه نیز یکی از گزینه‌‌های عالی برای تمیز کردن لوازم آرایشی شما میباشد.  شیر آب را باز کن در حدی که نه خیلی سرد باشد و نه گرم، سپس قلمو و برس های خود را خیس کن. از آن طرف یک کاسه بردار و مقداری شامپو بچه در درون آن قرار بده. حالا برس و یا قلم موی خیس را بردار و به کاسه شامپویی ات بزن و با دست سعی کن کثیفی را از آن خارج کنی.

حتی می توانی به جای استفاده از شامپو بچه از محلول های شست و شوی قوی استفاده کنی. گاهی هم می توانی از دستمال های مرطوب نیز برای پاک کردن لوازم آرایشت استفاده کنی؛ اما بیشتر برای مواقعی این مورد کار ساز است که یکی دو هفته قبل، کامل لوازم آرایشت را شسته باشی. از جمله کارهایی که می توانی برای جلوگیری از ایجاد میکروب بر روی لوازم آرایشی ات انجام بدهی، این است که خودت به تنهایی از آنها استفاده کنی و با هیچ کسی شریک نشوی؛ نه با خواهرت شریک بشوی و نه با دوستانت و نه حتی با مادرت. باید این فرهنگ جا بیوفتد که لوازم آرایش هم مثل مسواک، لوازمی شخصی محسوب می شود به هرکسی اجازه استفاده از آن را ندهی. مداد ها و رژ لب هایت را هم می توانی با یک مقدار الکل به راحتی تمیز کنی. به این صورت که مداد و رژ لب مورد نظر را در مقداری الکل به مدت چند ثانیه قرار بدهی و بعد برداری.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید