عطر مناسب خود را پیدا کنید

بوی عطر هر شخص مانند اثر امضای آن می‌باشد. عطر مناسب خود را پیدا کنید.

عطر مناسب شما و نحوه استفاده از آن

جالب است بدانید که عطر سازی اولین بار در مصر باستان صورت گرفته است و سپس توسط ایرانیان و روم باستان گسترش یافته است. تمایل به خوشبو بودن در همه انسان‌ها وجود دارد اما نکته قابل توجه این می‌باشد که شما باید بتوانید بویی مناسب با شخصیت خود انتخاب کنید. داشتن بویی مخصوص به خودتان بسیار لذت بخش است در واقع هرکسی با حس کردن یک بوی مشخص به یاد شما بیفتد. در واقع بسیاری بر این باور هستند که عطرها مانند یک امضا هستند. باید بدانید که در هر فصل و در هر مکان باید از عطر مخصوص خودتان استفاده کنید.

برای مکان های رسمی رایحه ­‌های تلخ، گرم، شیرین و تند و برای مکان­ های دوستانه و صمیمی رایحه ­‌های سرد و ترش مناسب است.

راهنمای استفاده از عطر ها

قبل از استفاده از عطر مطمئن باش که پوستت سالم و تمیز است.

عطر را در هوای روبروی خود اسپری کرده و از آن عبور کن تا به طور یکنواخت روی بدنت بنشیند.

عطر را روی پوست مرطوبت بزن.

بهتر است قبل از استفاده عطر ازیک لوسیون روی پوست تمیزت استفاده کنی. این لوسیون می تواند بوی همان عطرت را بدهد یا می تواند بی بو باشد اما هر چه باشد ماندگاری عطر را روی بدنت بیشتر می کند.

زدن عطر ها روی نقاطی از بدن که نبض می زند به دلیل فشار خون بالا و افزایش گردش خون در آن ناحیه باعث پخش بوی بیشتر و ماندگاری طولانی تر عطر می شود. معمولاً اگر مقدار کمی روی مچ دست، پشت گردن، مچ پا، پشت زانو و گوش­ ها بزنی می توانی همه را تحت تاثیر خودت قرار بدهی.

نبض باعث پخش شدن رایحه می ­شود.

مو ها نیز جایگزین عالی دیگری به جای پوست است. زیرا عطر روی مو های بسیار بیشتر می ماند و با حرکات سرت به خوبی این بو در هوا پخش می شود اما نکته ای که باید به آن دقت کنی این است که عطر ها به دلیل الکلی که دارند به سرعت مو ها را خشک کرده و می توانند به آن ها آسیب وارد کنند. پس بهتر است این کار را زیاد انجام ندهی و عطر را ابتدا در هوا اسپری کنی و از داخل آن رد شوی تا هم بوی یکنواخت تر و بهتری بگیری هم به مو هایت آسیب نرساند.

شیشه­‌ های عطر های گرم معمولاً صورتی، قرمز، نارنجی و زرد هستند و شیشه­‌ عطر های سرد معمولاً خاکستری، آبی و سورمه‌­ ای است.

هر عطر معمولا سه نت یا رایحه دارد. اول رایحه ابتدایی آن است، بعد رایحه میانی که مدت زمان بیشتری می ماند و در آخر رایحه انتهایی یا نت پایانی که پس از مدتی روی لباست هنوز باقی مانده و بعد از بین می رود. مهم ترین قسمت بوی یک عطر رایحه میانی آن است که چند دقیقه پس از استفاده می­‌ توانی بوی آن را استشمام کنی.

عطر هایی با غلظت بین ۱۵ – ۴۰ درصد خالص ترین و ماندگار ترین نوع عطر ها هستند. ادو­پرفیوم ها معمولا غلظتی بین ۱۰ – ۲۰ درصد دارند و رایج ترین نوع عطر هستند اما در طول روز و خصوصا در هوای شرجی باید دو الی سه بار استفاده شوند.

ادو توالت ها با ۵ – ۱۵ درصد غلظت عطر خالص معمولا جزو پایین ترین رده های عطر هستند که ماندگاری زیادی ندارند.

در نهایت هم می رسیم به ادوکلن که غلظتی بین ۳ – ۸ درصد داشته و (معمولاً ۵ درصد است) ماندگاری کمی دارد. در طول روز باید چندین بار ادوکلن ها را بزنی تا پخش بوی خوبی داشته باشد و پس از چند ساعت باید تمدید شوند.

بهتر است عطری را بخری که یکی از کلمات Eau de Perfum  یا Perfume روی آن درج شده باشد.

مقالات مرتبط در توترنگ:
ریمل‌های خشک شده را دوباره استفاده کنید

مناسبترین رنگ مو برای پوست های تیره

دیدگاهتان را بنویسید