عدس یکی از بهترین حبوبات دنیا

در این مقاله توترنگ در نظر دارد تا از خواص عدس با شما صحبت کنیم.

عدس یکی از بهترین‌های دنیا

اگر از خواص عدس می دانستید سعی می کردید این مواد غذایی را بیشتر در رژیم غذایی خود جای دهید. در این مقاله همراه با توترنگ باشید تا از خواص بی نظیر عدس آشنا شوید. همانطور که همیشه می گویم طبع خوراکی هایی که نوش جان می کنی به شدت حائز اهمیت است. پوست عدس دارای طبعی گرم و هسته آن طبعی سرد دارد. عدس از خانواده حبوبات بوده و یک منبع عالی از فیبر، ویتامین B و پروتئین است. یک نکته جالب راجع به این عدس ها این است که به خاطر پروتئین زیادی که دارند جایگزین خوبی برای گوشت به شمار می روند و کسانی که گیاهخوار هستند، می توانند با خیالی تخت از این جایگزینی لذت ببرند.

خواص عدس

  1. شاید باور نکنی اما این عدس های هیجان انگیز دارای الیاف های گیاهی محلولی است که باعث تمیز شدن دستگاه گوارشت می شود. همچنین این الیاف گیاهی باعث کاهش قند و کلسترول خونت نیز می شود.
  2. عدس برای خانم هایی که از کمبود آهن رنج می برند به شدت مفید است.
  3. با قرار دادن عدس در برنامه غذایی خود، می توانی سلامت موهایت را تضمین کنی. عدس مو های نازک را ضخیم تر و درخشان تر می کند.
  4. بسیار از آدم ها با خوردن حبوبات مشکل دارند و دلیل آن هم بد قلقی معده هایشان است. برای تقویت معده و برطرف کردن گاز معده، به تو پیشنهاد می دهم که عدس پخته را با سرکه میل کنی.
  5. یک خبر خوب برای کسانی که از ناخن های شکننده خود ناراضی هستند، می توانند برای قوی تر شدن آن ها مقداری عدس پخته را له کرده و بر روی ناخن های خود قرار بدهند. این کار بسیار به ناخن ها کمک می کند.
  6. عدس برای آن دسته از افراد که دیابت دارند به نوعی ضروری است، به این دلیل که عدس به تنظیم سطح قند خون افراد دیابتی کمک می کند.
  7. این عدس های شگفت انگیز دارای فیبر بالایی هستند و به همین جهت هضم غذا را آسان کرده و جلوی یبوست را می گیرد. با قرار دادن عدس در برنامه غذایی خود می توانی با سرطان روده نیز خداحافظی کنی اما به این شرط که به صورت مداوم از آن ها نوش جان کنی.
  8. خوشبختانه عدس به علت سرشار بودن از فولیک اسید و منیزیوم قلب را تقویت کرده و کار رگ ها را آسان می کند. به همین روش جلوی بیماری های قلبی را نیز می گیرد.
  9. در کلام آخر باید بگوییم که رعایت تعادل در زندگی بسیار مهم است. زیاده روی در خوردن عدس نیز قدرت دید چشم را کم کرده و حتی در بعضی موارد باعث خواب های آشفته می شود. عدس به قولی نفاخ و دیرهضم است. پس علاوه بر تمام خواص عدس تعادل در خوردن هرگونه مواد غذایی از جمله عدس را فراموش نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید