سرما خوردگی در پاییز را کنترل کنید

با خوردن این مواد غذایی می‌توانید سرما خوردگی در پاییز را کنترل کنید.

با این مواد غذایی در پاییز سرما نمی‌خورید

با شروع سردی هوا و یا به عبارتی با شروع پاییز باید بدن خود را تقویت کنید تا از سرما خوردگی های پاییزی و زمستانی در امان باشید. در این مقاله تیم توترنگ در نظر دارد تا به شما آموزش دهد که چگونه می‌توانید با رعایت رژیم غذایی مناسب سرما خوردگی خود را کنترل کنید.

مصرف ویتامین‌ها را فراموش نکنید

ویتامین سی

همه ما از خواص ویتامین سی و ضرورت آن برای پیروز شدن بر سرماخوردگی آگاه هستیم پس به همین دلیل فراموش نکنید که باید شروع به خوردن روزانه ویتامین سی کنید و آن را در رژیم غذایی خود قرار دهید. برخی از منابع دارای ویتامین cمانند: لیمو شیرین، لیمو‌ترش، پرتغال، گریپ‌فروت و فلفل.

ویتامین A

این ویتامین در موادی از قبیل : جگر، انواع ماهی از جمله قزل آلا، قباد و شاه ماهی، کره، تخم مرغ هستند، همچنین هویج، انبه، سیب زمینی، زرد الو، کدو حلوایی و سبزیجات سبز تیره نیز تأمین کننده ی بتا کاروتن می باشند که در بدن فرد به ویتامین A تبدیل می شوند.

ویتامینB6 و پانتوتنیک اسید

حبوبات ، گوشت، شیر تأمین کننده ی ویتامین B6 و پانتوتنیک اسید می باشند. ویتامین B6 و پانتوتنیک اسید برای سلامتی سیستم ایمنی اهمیت بسیاری دارند.

 اسید فولیک

غلات صبحانه (بر‌شتوک)، عصاره مخمر ‌ونان، اسید فولیک مورد نیاز را تأمین کرده و برای تقویت سیستم ایمنی و سلامتی افراد مفید می باشند.

کنسرو‌ها و غذاهای آماده ی بسته بندی شده از نظر ویتامین ها و مواد معدنی فقیر می باشند، پس بجای استفاده از این نوع غذاها باید از انواع میوه و سبزیجات تازه، ماهی، غلات، مغزها، گوشت، و دانه ها استفاده کرد.

خواص خوردن لبو و شلغم در فصل پاییز

شب­ها به­ جای میوه یا روزها به­ جای میان وعده، لبو و شلغم بخورید؛ این دو میوه مخصوص فصل پاییز است و بدن شما را در برابر سرماخوردگی‌های پیشرو مقاوم می‌کند. لبو و شلغم را فراموش نکنید.

خوردن صبحانه گرم

فراموش نکنید که در این فصل باید بدن خود را مقاوم نگه دارید پس بهتر است صبحانه‌ای گرم در این دو فصل بخورید. شبرگرم، چای داغ، مخلوط آبگرم-لیمو و عسل را فراموش نکنید.  این نوشیدنی ها به گرم نگه داشتن بدن شما کمک می‌کند.

سوپ و آش گرم

گرمایی که از خوردن یک سوپ یا آش گرم در بدنتان ایجاد می­شود، آنقدر با دوام است که تامدت زیادی گرمتان کند. اصولاً مایعات گرم زودتر از هر خوردنی دیگری دمای بدن را بالا می­برند. شامتان را ترجیحاً از بین هزاران مدل سوپ و آش موجود انتخاب کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید