ساده‌ترین روش‌ها برای بلاک کردن تماس‌های مزاحم را یاد بگیرید!

بدون نیاز به نرم افزارهای خاص، با امکانات تلفن همراه خود مزاحم ها را بلاک کنید!

قطعا تاکنون برایتان پیش آمده که از تماس فرد یا افرادی به ستوه آمده باشید. گاهی اوقات هم برخی از شرکت ها و شماره های تبلیغاتی بی خیال شماره موبایل شما نمی شوند و وقت و بی وقت برایتان مزاحمت ایجاد می کنند. یکی از مهمترین  و پرکاربردترین اعمال در فضای مجازی، استفاده از روش بلاک یا مسدود کردن تماس از طریق شماره تلفن است. در ادامه مطلب به روش مسدود کردن شماره تلفن با استفاده از امکانات تلفن همراه های برندهای مختلف و سیستم عامل های متفاوت می پردازیم.

یک) مسدود کردن تماس‌ها با توجه به شرکت سازنده اسمارت فون

مسدود کردن تماس‌ها در پیکسل‌ها

در پیکسل و نکسوس‌ های گوگل بلاک کردن تماس و پیامک کار نسبتا آسانی است. چراکه شما برای انجام این کار اپ Google phone و Android Messages را در اختیار دارید و خیلی راحت می‌توانید با پشت سر گذاشتن چند مرحله ساده یک تماس ناشناس یا پیامک های تبلیغاتی را بلاک کنید.

ساده ترین راه برای بلاک کردن یک تماس از طریق اپ Google phone این است که به سراغ تب Recent calls بروید.

سپس شماره مورد نظر را لمس و در نهایت گزینه Block را انتخاب کنید.

علاوه بر این می‌توانید با دنبال کردن مسیر زیر:

 Settings > Call Blocking or Blocked numbers

شماره یکی از مخاطبین خود را نیز به بلاک لیست تماس‌ ها اضافه کنید تا دیگر آن مخاطب نتواند برایتان مزاحمت ایجاد کند.

برای بلاک کردن پیامک ها نیز فقط کافیست پس از ورود به اپ  Android Messages، دستتان را برای چند ثانیه روی تصویر مخاطب مورد نظر نگه دارید و در آخر آیکون بلاکی که در بالای صفحه ظاهر می‌شود را بفشارید. همچنین می‌توانید با فشردن آیکون سه نقطه و دنبال کردن مسیر Settings > Call blocking or Blocked contacts نیز شماره های خاصی را در بلاک لیست قرار داد.

بلاک کردن تماس در موبایل های شرکت سامسونگ

دارندگان موبایل‌های شرکت سامسونگ که این روزها کم هم نیستند، می‌توانند خیلی راحت و با چند اشاره ساده تماس ها را بلاک کنند. برای بلاک کردن شماره ها از طریق اپ Phone موبایل های سامسونگ نیز ابتدا باید به سراغ تب Recents بروید و از آنجا شماره مورد نظر را لمس کنید.

سپس از طریق گزینه‌های موجود، Details را انتخاب کنید و با ورود به صفحه بعدی آیکون سه نقطه را بفشارید. حال اگر گزینه Block number را انتخاب کنید دیگر آن شخص قادر به تماس گرفتن با شما نخواهد بود.

علاوه بر این می‌توانید کاری کنید که تمام شماره‌های ناشناس به طور خودکار بلاک شود. برای این کار می‌بایست پس از ورود به اپ Phone موبایل های سامسونگ آیکون سه نقطه را لمس کنید و به سراغ Settings بروید.

با ورود به این بخش مطمئنا گزینه Block numbers را خواهید دید که اگر وارد آن شوید لیست تمام شماره های بلاک شده در اختیارتان قرار می‌گیرد. علاوه بر این، در بالای این منو گزینه‌ای به نام Block anonymous calls وجود دارد که با فعال کردن آن دیگر هیچ شماره ناشناسی نمی‌تواند با شما تماس حاصل کند.

بلاک کردن تماس ها در موبایل های شرکت HTC

بلاک کردن تماس ها در موبایل های شرکت HTC نیز بی شباهت به انجام این کار روی موبایل های سامسونگ نیست. برای این کار باید اپ Phone را باز کنید و به سراغ Call history بروید. سپس شماره مورد نظرتان را بفشارید و از منوی باز شده Block Caller یا Block Contacts را انتخاب کنید.

بلاک کردن تماس ها در موبایل های شرکت LG

سیستم بلاک کردن تماس ها در موبایل های شرکت الجی نیز به هیچ وجه پیچیده و مشکل نیست. برای این کار ابتدا باید وارد اپ Phone موبایل شوید و سپس به سراغ تب Call logs بروید. حالا شماره مورد نظرتان را بفشارید و با لمس آیکون سه نقطه، گزینه Block number را انتخاب کنید.

علاوه بر این، برای این کار در گوشی‌های ال‌جی با اندروید آب‌نبات چوبی، هنگام دریافت تماس، به جای اینکه انگشت‌تان را روی آیکون قرمز رد تماس بگذارید، آیکون قرمز را به سمت داخل بکشید. با این کار آن شماره را به Call reject list اضافه کرده‌اید.

برای مدیریت لیست شماره های مسدود شده به روش زیر عمل کنید :

یک) وارد منوی تنظیمات یا Settings شوید.

دو) گزینه Wireless and networks را انتخاب کنید.

سه) پس از انتخاب call روی Call reject و سپس Reject calls from ضربه بزنید تا لیست تماس‌های مسدود شده را ببینید.

شما می‌توانید با تپ کردن روی آیکون + در گوشه‌ی بالا سمت راست صفحه، شماره‌هایی را به این لیست اضافه یا از آن حذف کنید. همچنین می‌توانید همه‌ی تماس‌های دریافتی از شماره‌های ناشناس را با زدن تیک بخش private number مسدود کنید.

دو) مسدود کردن تماس‌ها با توجه به سیستم عامل اسمارت فون‌ها

بلاک کردن در سیستم عامل آی او اس

توجه: اگر در سیستم عامل  آی او اس شماره‌ای را برای دریافت هر کدام از پیام‌های متنی، تماس تصویری یا تماس صوتی بلاک کنید، هر سه مورد مسدود خواهند شد.

برای مسدود کردن شماره‌ای که با شما تماس برقرار کرده است، اپلیکیشن Phone را باز و Recent را انتخاب نمایید؛ پس از یافتن شماره مورد نظر روی دایره نزدیک به آن کلیک کنید؛ صفحه‌ای باز می‌شود که در آن اطلاعات و عملکردهایی درباره آن تماس نشان داده می‌شود. به قسمت پایین اسکرول نموده و  Block This Caller را انتخاب کنید.

برای مسدود کردن یک شماره از لیست مخاطبین مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings > Phone > Call Blocking & Identification > Block Contact

در اینجا لیستی از مخاطبین را مشاهده خواهید نمود؛ با اسکرول کردن لیست، مخاطب یا مخاطبین مورد نظر را انتخاب کنید؛ همچنین از مسیر زیر قادر به این کار هستید:

Settings > Messages > Blocked > Add New

اگر شماره‌ای که پیام داده است در لیست مخاطبین شما وجود ندارد، در آی او اس ۱۰ باید فرستنده پیام را به لیست مخاطبین اضافه نموده و سپس به روش‌های گفته شده آن را مسدود کنید. در ورژن‌های پایین‌تر آی او اس، دایره کنار شماره را لمس کنید و سپس از این مسیر اقدام نمایید:

Block This Caller > Block Contact

اگر شخصی از طریق Face Time برای شما مزاحمت ایجاد می‌کند، اپلیکیشن مربوطه را فعال کنید، آخرین گفتگویی را که با او داشته‌اید باز نموده و روی دایره نزدیک به آن کلیک کنید. صفحه‌ای باز می‌شود که در آن اطلاعات و عملکردهایی درباره آن گفتگو مشاهده می کنید؛ در اینجا Block This Caller را انتخاب نمایید و اگرفرد مزاحم در لیست مخاطبان  شما قرار دارد از مسیر زیر اقدام کنید:

Settings > FaceTime > Blocked > Add New

در اینجا مخاطب یا مخاطبین مورد نظر را انتخاب کنید.

بلاک کردن در سیستم عامل اندروید

در ورژن‌های ۶ و ۷ اندروید، صفحه شماره‌گیری را باز کنید.

لیست تماس‌های اخیر (recent calls)  را انتخاب و شماره مورد نظر را پیدا کنید.

سپس مسدود کردن / گزارش اسپم (Block/Report Spam) را فعال نمایید

اگر نمی‌خواهید شماره را به عنوان اسپم گزارش دهید، تیک مربوطه را برداشته و فقط به مسدود کردن آن اکتفا کنید.

در اندروید ۵، پس از باز کردن اپلیکیشن Phone از مسیر زیر اقدام نمایید:

Call Settings > Call Rejection (ouch) > Auto Reject List

سپس شماره مورد نظر را جستجو و انتخاب کنید.

اگر برای ارسال و دریافت پیام متنی از یک اپلیکیشن پیام رسان (مسنجر) استفاده می‌کنید، نام یا شماره مخاطب مورد نظر را جستجو کنید و سپس Block/Report Spam را انتخاب نمایید؛ در اینجا هم اگر نمی‌خواهید شماره را به عنوان اسپم گزارش دهید تیک مربوط به آن را بردارید. همچنین می‌توانید از طریق مخاطبین مسنجر این کار را انجام دهید:

Menu > Blocked Contacts > Add a Number

حالا مخاطب مورد نظر را انتخاب و مسدود کنید.

بلاک کردن در سیستم عامل ویندوز

برای مسدود کردن پیام‌ها و تماس‌ها در یک گوشی با سیستم عامل ویندوز:

یک. از قسمت تنظیمات، Call+SMS Filter  را انتخاب کنید

دو. شرایط استفاده و سیاست حفظ حریم خصوصی (Terms of Use and Privacy Policy) را بپذیرید.

سه. سپس Block Calls را روشن کنید.

چهار. حالا به اپلیکیشن Phone بروید.

پنج. شماره مورد نظر را لمس طولانی کنید؛ Block Number و بعد از آن OK را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید