روش‌های کلیدی مبارزه با موخوره

راز و روش‌های کلیدی مبارزه با کوخوره را با یکدیگر در این مقاله می‌خوانیم.

موخوره را در خانه درمان کنید

موخوره یکی از مشلات اصلی برای همه می باشد به خصوص موخوره خانم‌ها را بسیار اذیت می کند و دچار مشکل می کند. در این خبر توترنگ در نظر دارد به شما روش هایی طلایی برای درمان موخوره به شما آموزش دهد.

موخوره یکی از مهم ترین مشکلات زیبایی است که تقریبا همه خانم ها از آن شکایت دارند. موخوره در واقع دو شاخه یا در واقع حاد چند شاخه شدن نوک مو یا سفید سفد شدن نقطه ای از وسط ساقه مو هاست که بر اثر خشکی و نرسیدن مواد مغذی به مو ها می تواند ایجاد شود. در این مطلب می خواهیم با هم دلایل اصلی موخوره را بررسی کنیم و سپس راه حل های خانگی و راحت برای درمان آن را با هم یاد بگریم تا بدانیم بعد از درمان موخوره چه کار کنیم که دیگر مو هایمان موخوره نگیرد.

موخوره دلایل مختلفی دارد که اصلی ترین آن خشکی مو هاست و در ادامه با هم دلایل دیگر را بررسی می کنیم.

مو های بیش از حد بلند

مراقبت و ویتامینه نکردن مو ها

استفاده از شامپو هایی که مناسب نوع موی ما نیست

استفاد بیش از حد آب استخر و دریا (آب های کلر دار یا شور)

استفاده از مواد تثبیت کننده مو که آبی نمک و سولفات هستند

بیش از حد سشوار و اتو کشیدن مو ها

دوش گرفتن با آب خیلی داغ (این کار باعث خشکی پوست نیز می شود)

آلودگی هوا و برخورد با مواد شیمیایی

استفاده از برس‌های فلزی

برخی از این موارد بالا به دلیل از بین بردن کراتین مو و در نتیجه خشک کردن مو ها باعث ایجاد موخوره می شوند و برخی دیگر عامل مستقیم ایجاد موخوره هستند.

حالا اینجا سوال می شود که چرا موها یمان را بزنیم وقتی که می ‌توانیم با درمان های خانگی جلوی مو خوره را بگیریم؟

آزمایشات خانگی بعضی وقت ها بسیار موثر هستند. در اینجا پنج روش طبیعی برای جلوگیری از به وجود آمدن و از بین بردن موخوره را بررسی می کنیم.

مایونز برای درمان موخوره

بدون شک یکی از راز های شکست ناپذیر برای موخوره، موی خشک و شوره سر است. تخم مرغ موجود در مایونز موهایت را تغذیه می کند و روغن، موهایت را نرم، براق و سالم نگه می دارد. مایونز یکی از بهترین درمان های طبیعی برای صاف کردن مو است، بدون اینکه آسیبی به آن بزند. به اندازه نصف فنجان مایونز به تمام موهای مرطوبت بزن (مقدار مایونز به اندازه یا بلندی موهایت بستگی دارد) به جز ریشه مو. به مدت بیست دقیقه تا نیم ساعت نگه دار و سپس با شاپو و آب سرد خوب بشور.

عسل برای درمان موخوره

این چاشنی شیرین به همان اندازه‌ که در چای صبحگاهی خوب است، برای مو ها نیز مفید است. یک درمان معجزه آسا برای موخوره های لجباز است. مقداری عسل و روغن زیتون را با هم مخلوط کن و به نوک موهایت که دچار موخوره است بزن و بعد از نیم ساعت بشور.

آووکادو برای درمان موخوره

آووکادو یک منبع غنی از ویتامین های آ، د و ای است که همه برای تغذیه مو بسیار مفید به حساب می آیند. این میوه سرشار از پروتئین و اسیدهای چرب که مغذی و نرم کننده مو است و از تمام نرم کننده های موجود در بازار بهتر است. یک آووکادو رسیده را با دو قاشق غذاخوری روغن زیتون و روغن نارگیل مخلوط کن تا یک ترکیب یک دست بدست بیاید. به همه جای موهایت به جز ریشه مو بزن و بعد از نیم ساعت با آب و شامپو بشور.


ماء الشعیر برای درمان موخوره

باورت می شود که یک نرم کننده بی نظیر برای انواع مو است. کافی است بعد از شامپو ماءالشعیر را به مو بزن و بعد آبکشی کن.

موز برای درمان موخوره

حاوی ویتامین ها، مواد معدنی که کار شگفت انگیزی روی موخوره انجام می دهد. یک موز را با دو قاشق غذاخوری ماست و کمی آب لیمو مخلوط کن. این ماسک مو را به مدت یک ساعت روی موهایت نگه دار و بعد با آب سرد بشور. تمام این راه حل‌ ها تست شده و کاملا طبیعی هستند. به هر حال ممکن است که بطور ماهانه یا هفتگی نیاز به تکرار داشته باشی تا از شر موخوره های لجباز راحت شوی.

مطالب جدید نوشته شده توسط توترنگ:

 ریمل‌های خشک شده را دوباره استفاده کنید 

چگونه یک کانسیلر مناسب انتخاب کنیم؟ عطر مناسب خود را پیدا کنید 

خوابیدن با موی خیس دارای چه عوارضی است؟

روش‌هایی طلایی برای سفید کردن دندان 

چه هدیه‌ای زنان را خوشحال می‌کند؟ 

 ریمل‌های خشک شده را دوباره استفاده کنید

دیدگاهتان را بنویسید