روش‌هایی طلایی برای سفید کردن دندان

راه‌هایی طلایی برای سفید کردن دندان

دندان‌هایی سفید و درخشان برای همه خوشایند و خواستنی است. برای داشتن دندان‌هایی سفید و زیبا حتی همه به دنبال مواد خوراکی هستیم که کمک به سفید شدن دندان کند. داشتن دندان‌هایی سفید هم در سنین جوانی و حتی در بزرگسالی برای همه مهم است. در این مقاله بعضی ار زاه کارهای طلایی برای سفید شدن دندان را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

سفید کردن دندان با توت فرنگی

 

سفید کردن دندان با این میوه تابستانی ه سرشار از اسید مالیک می‌باشد خارج از لطف نیست. اسید مالیک یک نوع سفید کننده طبیعی برای دندان می‌باشد.  این ماده باعث تحریک بزاق دهان می شود. بزاق مانند دهان شویه عمل می کند، دندان ها را پاک سازی می کند و انها را از شر باکتری ها و غذا ها و نوشیدنی هایی که ممکن است باعث لک شدن دندان شوند، محافظت می کند. هر چه دهان تان بزاق بیشتری تولید کند لبخند تان زیبا تر می شود. پس توت فرنگی بخورید.

سفید کردن دندان با شکلات تلخ

 

شکلات تلخ بی شک یکی از سفید کننده های دندان است. کاکائو سرشار از ترکیبی به نام تئوبرومین است که مانع از لک شدن مینای دندان می شود. برای آن که از مزایای آن استفاده کنید شکلاتی را انتخاب کنید که شیرینی آن کم بوده و کاکائو آن تا ۷۰ درصد باشد.

سفید کردن دندان با آناناس

 

آناناس میوه ای سرشار از فروکتوزو اسید های میوه بوده که فرساینده مینای دندان است، اما حاوی آنزیمی بسیار قوی به نام بروملین است که می تواند به از بین بردن لکه های سطحی دندان کمک کند. اگر دوست دارید از مزایای آناناس در سفید شدن دندان ها و کاهش خطر بروز پوسیدگی ها و کرم خوردگی ها بهره مند شوید، بهتر است بعد از جویدن و خوردن آن، دهان تان را با دهان شویه های بدون الکل شستشو دهید.

سفید کردن دندان با پنیر

پنیر و سلیر محصولات لبنی مانند شیر و ماست سرشار ازک لسیم هستند که باعث تقویت مینای دندان شده و از طرفی اسید لاکتیکموجود در آن هم به سفیدی دندان ها کمک می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید