درمان افتادگی پوست

آیا به دنبال آن هستید بدانید چگونه می توانید از افتادگی پوست جلوگیری کنید؟ در این مقاله همراه ما باشید.

جلوگیری از افتادگی پوست

افتادگی پوست در اوایل میانسالی، ابتدا در بخش هایی از بدن و سپس بر روی صورت، به وجود می آید. کاهش مقاومت پوست در برابر جاذبه زمین، ناشی از شل شدن بافت های متصل کننده پوست به عضلات است. این موضوع با تخریب پوست و همچنین چاق تر شدن فرد بدتر می شود.

ورزش تا حدی به تقویت عضلات کمک می کند و لذا باید مردم را نسبت به انجام آن تشویق کرد. ضربات چکش هفت ستاره (Plum Blossom) در محل، روش موثری برای درمان افتادگی پوست است. درمان بدنی این مشکل از طریق تقویت چی در طحال امکان پذیر است. این کار را می توان مستقیما با تقویت انرژی یانگ و رژیم غذایی مناسب انجام داد.

درمان بدنی با طب سوزنی:

تفاوت میان چی طحال و یانگ در این است که یانگ باعث گرما می شود، اما چی لزوما این کار را نمی کند. به هنگام کار بر روی یک بافت متصل کننده عمدتا باید چی طحال را تقویت کنیم. اما اگر کمبود یانگ وجود داشته باشد، خیلی سخت می توان فقط کارکرد را بهبود بخشید چون یانگ یا گرما باعث افزایش کارکرد و سرما باعث کاهش آن می شود. در نتیجه ضروری است که یانگ نیز همچون چی تقویت شود. بهتر است از غذاهای گرم و پخته استفاده کرده و از غذاهای خام و سرد اجتناب ورزید. غذاها و نوشیدنی های پخته و گرم، مصرف بیشتر پروتئین‌ها، کربوهیدرات های تصفیه نشده و سبزی ها و میوه های پخته بهترین پیشنهاد است. باید از مصرف غذاهای چرب، شکر و کربوهیدرات های تصفیه شده و غذاها و نوشیدنی های خام و سرد اجتناب کرد. مقدار کمتری غذا را در دفعات بیشتری خورد تا از خستگی بیش از حد طحال جلوگیری شود. همچنین شب ها باید زودتر و کمتر خورد تا از خوردن به هنگامی که معده و طحال بر طبق ساعت اعضای بدن یعنی در بین ساعات ۷ تا ۱۱ شب در ضعیف ترین حالت عملکرد خود هستند، اجتناب شود.

روش های خانگی برای جلوگیری از افتادگی پوست

خب باید بگویم که یک حقیقتی وجود دارد و ان هم این است که قبل از جلوگیری از افتادگی پوست باید از پیری پوست جلوگیری کنیم. زیرا پوست هایی که دچار پیری زودرس می شوند سریع تر هم افتادگی و شل شدگی پیدا می کنند. همه ما بادی با تغییر در شیوه زندگی آشنایی با خوراکی های مفید و جوانساز برای پوست، خواب کافی و دیگر عواملی که از شل شدگی پوست و افتادگی آن جلوگری می کند آشنا شویم.

دلایل افتادگی پوست

عوامل مختلفی در افتادگی پوست خصوصا برای خانم ها که پوست ظریف و نازک تری دارند تاثیر گذار باشد. علاوه بر افزایش سن، پوست می تواند به دلیل قرار گرفتن در معرض اشعه های مضر خورشید، آفتاب گرفتن های مداوم بدون رعایت نکات مراقبت از پوست، سیگار کشیدن بیش از حد، مصرف منظم مشروبات الکلی، چاقی، بارداری، کاهش وزن سریع، رژیم های غذایی نامناسب با حذف مواد غذایی مورد نیاز بدن، استفاده اشتباه از محصولات مراقبت از پوست، استفاده نکردن از ضد آفتاب ها، کم آبی و مصرف مواد شیمیایی سخت بر روی پوست، باعث افتادگی پوست شوند.

برای جلوگیری از افتادگی پوست باید:

آب کافی بنوشیم؛

ضد آفتاب را جزو واجبات روزانه کنیم؛

روتین مراقبت از پوستمان را با توجه به نوع پوستی که داریم انجام بدهیم؛

روتین مراقبت از پوست را با تغییر فصل تغییر بدهیم؛

ورزش های پوستی مناسب و نرمش های عضله ای را برای صورت انجام بدهیم؛

از ماسک های کلاژن ساز و درمان های خانگی سفت کننده پوست استفاده کنیم.

با رعایت این موارد می توانی همیشه از داشتن پوست زیبا، شاداب و جوانت لذت ببری.

دیدگاهتان را بنویسید