درخشان شدن پوست با اسکراب‌های خانگی

اگر به دنبال این هستید که دارای پوستی درخشان باشید بهتر است از اسکراب های خانگی استفاده کنید.

درخشان کردن پوست با اسکراب خانگی

پوست ما برای اینکه جوان و زیبا بماند به پاکسازی سلول های مرده و تولید سلول های جدید نیاز دارد. یکی از بهترین راهکارها برای این کار استفاده از اسکراب ها است. لایه بردارهای خانگی علاوه بر طبیعی و مغذی بودن، پوستی درخشان و شفاف را برای تو به ارمغان می آورند. در این مقاله به معرفی سه اسکراب خانگی برای درخشان شدن پوست می پردازیم:

۱. اسکراب خانگی جوش شیرین: یکی از بهترین مواد ضدعفونی کننده برای لایه برداری پوست صورت جوش شیرین است که کاربردهای فراوانی دارد. صورت خود را خیس کرده، یک قاشق چای خوری جوش شیرین را به آرامی بر روی پوست ماساژ و بعد از ۱۰ دقیقه صورت را شستشو بده. این اسکراب برای پوست خشک توصیه نمی شود و بهتر است دو بار در هفته از آن استفاده نمایی.

۲. اسکراب خانگی اوتمیل: این اسکراب برای همه نوع پوست مناسب بوده و بهترین اسکراب برای درخشان شدن پوست و تعادل چربی آن است. کمی اوتمیل را با مقداری عسل ترکیب کرده و به صورت بزن. پس از اینکه خشک شد با آب آن را بشور.

۳. اسکراب موز: کاملترین ماده غذایی برای پوست و مو موز است. ترکیب ویتامین C ،E و پتاسیم موجود در موز پوست را تمیز کرده و یک اسکراب جوان کننده محسوب می شود. یک عدد موز متوسط را به خوبی له کرده و با یک قاشق غذاخوری اوتمیل مخلوط و بر روی صورت و گردن بزن. بعد از ۲۰ دقیقه با آب ولرم این اسکراب را با ماساژهای دورانی پاک کن.

اسکراب خانگی قهوه: این اسکراب برای پوست خشک فوق العاده است و قهوه خاصیت آنتی اکسیدان زیادی دارد. کافی است ۱ قاشق غذاخوری پودر قهوه را با ۱ قاشق غذاخوری آب ترکیب کنی و آن را به صورت بزنی و با حرکات دورانی ماساژ بدهی. بعد از ۳ الی ۴ دقیقه آن را بشور. قهوه پوست را نرم کرده و به تأمین رطوبت پوست کمک می ‌کند.

اسکراب خانگی چای سبز و عسل: چای سبز ماده ای فوق العاده است که خواص آنتی اکسیدان فراوان دارد و ضد چروک و مرطوب کننده است. عسل نیز برای ترمیم سلول ها و کلاژن سازی مفید است. برای تهیه این اسکراب محتویات موجود در چای سبز کیسه ای را پس از اینکه سرد شد با یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کن و به صورت بزن، سپس با آب سرد بشور. به این ترتیب می توانی از خاصیت آنتی باکتریال عسل به همراه ویژگی آنتی اکسیدانی چای سبز استفاده کنی.

اسکراب خانگی روغن زیتون و شکر: این اسکراب برای رفع خشکی لب ها فوق العاده است. روغن زیتون مرطوب کننده قوی برای پوست است و ترکیب آن با شکر، اسکرابی ایده آل است چرا که خاصیت لایه برداری دارد. می توانی به مدت ۱ دقیقه این اسکراب را به آرامی بر روی لب هایت ماساژ بدهی و سپس با استفاده از دستمال و آب گرم آن را بشوری. یادت باشد که بعد از این کار حتماً لب هایت را دوباره چرب کنی.

دیدگاهتان را بنویسید